Според него по отношение на Изборния кодекс най-вероятно ще има сделка между БСП и ДПС. ДПС привидно ще отстъпи от желанието си да въведе възможност за пропаганда на майчин език. В отговор – очаквам БСП да отстъпи по темата за уседналост, като така ще бъде върнат изборния туризъм, ще повиши напрежението и ще повлияе сериозно на резултата от вота, посочи още Първанов.
За резултата от евровота той прогнозира, че АБВ има огромен шанс да бъде трета политическа сила. А това ще извади от ролята на балансьор ДПС и други политически формации, които сега са в парламента.
Листата на АБВ ще бъде построена върху номинациите на силни и утвърдени в областта си личности, без партийни квоти, каза още Първанов.
Според него предсрочни парламентарни избори, заедно с избори за Европарламент, са малко вероятен сценарий заради заложения по закон срок за организацията на предсрочен вот. Но в случай на подобна развръзка, той бе категоричен, че АБВ има готовност да се яви и на извънредни избори за Народно събрание.
„Съдбата на правителството е в неговите собствени ръце“, коментира Първанов и допълни, че трябва да се обърне внимание на дейността на парламента – да спрат всекидневните скандали и депутатите да започнат законотворческа работа, особено по важните за държавата политики.


Коментари (0)