17 Януари, 2026

Първият отцепник от ГЕРБ: След като се махнах правителството почна да плаща на Свищов

Първият отцепник от ГЕРБ: След като се махнах правителството почна да плаща на Свищов

Депутатът обясни, че причината за напускащите е в дружинните ръководители, които стоят до Борисов на първия ред в Парламента. 

Това са Цачева, Лиляна Павлова, Велчев, Главчев. Когато става дума за гласуване и те дават тон и ние като овце излизаме от залата. За мен това е унижение и като се прибера в Свищов хората ме питат с какво помагаме на тази държава. Ние сме избрани да защитаваме интересите на хората, които са ни избрали, посочи независимият, но  отказа да коментира, дали някой би дал за него и един глас, ако не беше част от листата на ГЕРБ. 

Марков разказа, че Краси Стефанов е по-висока писта и си шушукал само с Борисов и Цветанов. Но тези хора не му дават да се реализира като депутат и професионалист.

Явно ГЕРБ са го притиснали да говори против НАП и той им се извинява сега на колегите си. Аз никого не съм агитирал да напуска ГЕРБ, обясни още депутатът.

Той призна, че откакто е напуснал ГЕРБ вече правителството на Орешарски памогало на Свищовската стопанска академия с пари.  Така той неволно призна, че е част от сделка с властта, която се отблагодарява на послушните.

Сподели:

Коментари (0)

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Как да изпратим топлина на Украйна - милиони са на тъмно и студено при ледени температури

Сдружението на украинските организации в България „Мати Украйна“ събира помощи за бедстващите.

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

По думите ѝ е жалко, че в момента няма личности на политическия хоризонт в България и това се отразява на състоянието на политиката. "По време на прехода имаше личности - Стефан Савов, Иван Костов, който направи много за България и за прехода, много смело го направи."

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

Към момента в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 4.3 млрд. евро.