Слънцето, което започна да напича от днес, ще измести студа и във вторник и в сряда се очакват температури между 20 и 25 градуса, гласи прогнозата на НИМХ-БАН. Още на 1 октомври обаче облаците ще се завърнат и ще започне понижаване на температурите, като се очаква на 19 октомври да падне сняг.
През октомври също ще бъде хладно. Още на 1 октомври, сряда, облаците се завръщат. Температурите бавно ще се понижават с по 1-2 градуса и в края на първата десетдневка ще са стигнали до 14 градуса. От средата на октомври отново облачността ще отстъпи на слънчевото време и очакваните температури са между 17-18 градуса.
Месечна прогноза за времето в София и района от специализирания метеосайт accuweather.com.
Още от България
МВР спира временно да издава български паспорти с 10-годишна валидност
Издаването на паспорти с петгодишна валидност продължава без прекъсване и по установения ред
12 мигранти избягаха от центъра в село Пъстрогор
След като са разбили решетките мъжете са се покатерили на гаражна сграда в двора и са успели да преодолеят високата ограда
Радан Кънев: Не се учудвайте на ареста в Струмяни
"Там, където няма обществена подкрепа и обществена защита на либералната демокрация, е съвсем естествено да арестуват и журналисти, и активисти, защото "пречат" на властта", пише той