Съпредседателят на Патриотичния фронт и лидер на ВМРО Красимир Каракачанов заяви, че ще постави акцент върху проблема с цената на тока на днешните консултации при президента Росен Плевнелиев, съобщи БНР.
"Нашето становище е, че ако не се направи пълна ревизия в енергетиката и не се предоговорят изкупните цени на тока от някои от частните производители, в това число и т. нар. зелена енергия, цените на тока ще продължават да растат и това ще бъде проблем за ниските доходи на българските граждани и за българския бизнес.
Втората тема са монополите и не само енергоразпределителните дружества, но и големите търговските вериги и монополите във всяка една област, където унищожават средния и дребния български производител. Необходимо е ново антимонополно законодателство и реална работа на анти монополните структури.
Третият огромен проблем е свързан с битовата престъпност. Цели райони на страната са обхванати от битова престъпност и полицията не може да се справи.
Четвърти проблем - така наречените обществени поръчки, източването на средства чрез тях. Настояваме за нов закон за обществените поръчки".
Красимир Каракачанов смята за възможно Патриотичният фронт да подкрепи правителство с премиер Радан Кънев.
"Вече казахме, че няма да участваме с политически лица като министри или заместник-министри. Ако се приеме програмата, която ние смятаме за изключително важна, като част от управленска програма, ще предложим специалисти, които могат да заемат определени длъжности в изпълнителната власт. Ако тази програма не се изпълнява, ще си оттеглим подкрепата".
Още от България
Честито! Кабинетът Радев одобри решение за 30 % увеличение на винетките от 1 август
Годишната винетка се предвижда да струва 64,50 евро вместо 49,60 евро
Стоянов твърди, че от Пентагона го посъветвали да поддържаме руските МиГ-29
„Tвърденията, че в момента с F-16 може да се носи бойно дежурство, са, меко казано, странни“
ДБ: Днес видяхме какво се случва в държавата, когато цялата власт е в ръцете на една партия и един човек – Румен Радев
"На президентските избори през есента трябва да бъде избран президент, който не осигурява такава концентрация на власт”, заяви съпредседателят на “Да, България” Божидар Божанов