Не се изживявам като някакъв политически фактор, Патриотичният фронт сме предвидими партньори, заяви в предаването "На светло" по Нова ТВ съпредседателят на формацията
Валери Симеонов. Той се подкрепи с израза: "Няма място за хазарт в политиката."
Помолен да коментира преговорите и позициите на партиите, патриотът каза: „Имали сме два кръга на преговори – миналия четвъртък и преди два дни. Последните преговори бяха в централата на ГЕРБ – в присъствието на господин Бойко Борисов. На тези преговори се разбрахме, че няма да участваме в правителството с политически фигури, стиснахме си ръцете и преговорите приключиха така – ние няма да участваме в кабинета. Госпожа Румяна Бъчварова заяви по-късно на брифинга, че поведението на Патриотичния фронт е достойно."
Ако има промяна в позицията на ГЕРБ, не съм лично уведомен, допълни Симеонов.
"Ние не можем да коментираме интервютата на еди-кого си по медиите. Ние се разбрахме и подписахме програмата с ГЕРБ. Когато говорим с хора пълнолетни, стиснем си ръцете и обявим позицията си, какво има да коментираме още?“, риторично попита Симеонов.
„На вас не ви ли се струва малко ненормално, след като преговорите бяха закрити за медиите, след това да хукнат да дават интервюта“, се обърна той към водещата.
„С господин Красимир Каракачанов заставаме зад програмата на ГЕРБ и заявяваме с имената си, че няма да се отклоним от тази програма и че ще подкрепяме правителството, ако не се отклони от тази програма", заяви Валери Симеонов.
След като чу изявлението на Бойко Борисов на брифинга след срещата му с лидера на БСП, Симеонов коментира: „Аз съм отговорен пред моите избиратели, не се казвам
Волен Сидеров и няма да подменя приоритетите, за които са ми гласували доверие. Господин Борисов много лековато се изказва. Ако те отстъпят от програмата си, ние ще снемем доверието си от тях. Няма да участваме в дележа на баницата, искаме да има принципи в това управление“.
Симеонов накрая прехвърли топката в друга врата и каза, че е най-добре да се разберат Борисов с Михаил Михов, ГЕРБ с БСП. Те имали най-голямото морално право да направят коалиция и да управляват в полза на България.
Още от България
Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС
„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.
Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна
Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума
Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор
„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“