19 Януари, 2026

Патриотичният фронт умува каква позиция да заеме

Патриотичният фронт умува каква позиция да заеме

Патриотичният фронт се събира на консултативен съвет, за да реши дали да снеме подкрепата от правителството. От предварителното изявление на единия от лидерите на формацията Валери Симеонов в кулоарите на парламента не стана ясно какво решение може да се очаква.

 От една страна, Симеонов посочи, че Патриотичният фронт няма да се оттегли от програмната декларация, под която са се подписали заедно с ГЕРБ, Реформаторския блок и АБВ. В същото време обаче не потвърди дали ще продължат да подкрепят кабинета.

"Нашата политика не се ръководи от изказването на отделни политици, а от това, което е заложено в програмата и за което ние сме отговорни пред нашите избиратели, както и съдбата на България. Това ни интересува. Както виждате, подписали сме един сериозен програмен документ. Как ще се оттеглим от програмна декларация на правителството, как ще я оттеглим, вътре е 70% от нашата програма", каза Симеонов.

Сподели:

Коментари (0)

Божанков: Радев е един Коста Копейкин на стероиди

Божанков: Радев е един Коста Копейкин на стероиди

"Битката с корупцията няма как да му е силната карта, защото е управлявал и корупцията не е сразена.“

"Отървете народа от тази агония" - президентски съветник пусна клип с призиви към Радев да основе партия

"Отървете народа от тази агония" - президентски съветник пусна клип с призиви към Радев да основе партия

Видеото, публикувно от президентския секретар по сигурността и отбраната Димитър Стоянов, породи догадки.

Николай Денков: Лорер няма да е част от листите на ПП-ДБ, изключен е

Николай Денков: Лорер няма да е част от листите на ПП-ДБ, изключен е

Най-голямата битка според Денков е за честността на вота, заради "усилията за саботаж" на машинното гласуване.