30 Август, 2026

Патриотите: Патриотичното образование в училище се игнорира

Патриотите: Патриотичното образование в училище се игнорира

Българското училище игнорира патриотичното образование. Това се казва в декларация на Патриотичния фронт, която те прочетоха в парламента по случай първия учебен ден.

„Очевидно чиновниците в министерството нямат отношение към национално-патриотичното възпитание и нарушават Закона за предучилищното и училищното образование. Една от основните цели на образованието, предвидени в закона, е съхраняване и утвърждаване на българската национална идентичност“, изчете от името на групата народният представител Милен Михов.

По думите му в чл. 76 ал. 5 от закона е отбелязано, че в процеса на училищното образование може да се изучават учебни предмети от областта на глобалното, гражданското, здравното образование и по-нататък, а това са учебни предмети, които формират националното самочувствие на децата и учениците.

Според него това изискване пряко кореспондира с Програмата на правителството за стабилно развитие на Република България, а това се изучавало в часа на класа.

Михов добави, че на патриотичното образование в часа на класа за посветени 4 часа годишно.

„Отново се поощрява политиката на мултикултурализъм, която се реализира, след като донесе толкова тежки проблеми на Европа. Никъде не се отстоява принципът на единството на българската нация, че всички трябва да се чувстват първо българи по националност, преди да се самоопределят на етнически или верски принцип”, се казва в декларацията на Патриотичния фронт.

Сподели:
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние

Коментари (0)