Военният министър има нов заместник. Премиерът Бойко Борисов е издал заповед за назначаването на Димитър Кюмюрджиев за заместник-министър на отбраната.
Предложението е на самия министър Николай Ненчев, уточниха от Министерски съвет.
Димитър Кюмюрджиев е завършил право в СУ „Св. Климент Охридски”. Преминал е през различни юридически длъжности в съдебната система, адвокатурата, държавната администрация и международни организации.
Бил е член на Комисията за защита на конкуренцията (1997-2003 г.) и началник на политическия кабинет на министъра на външните работи (2009-2010 г.).
По това време, за кратко, първи дипломат в кабинета на ГЕРБ бе Румяна Желева, махната от поста след неуспешната й кандидатура за български еврокомисар.
Съобщението за новото назначение дойде от пресцентъра на Министерски съвет, само няколко след като патриотите успяха да се сдобият с такъв пост. Те заплашваха кабинета, че ще оттеглят подкрепата си, ако не махнат от МО Орхан Исмаилов и заместник-губернатора на София,който също е от партията на Корман Исмаилов.
Още от България
Бюджетите на ДОО и НЗОК за 2026 г. влизат в НС за дебат на първо четене
За да компенсира трайното нарастване на разходите от последните години и да стабилизира публичните финанси, правителството прибягва до непопулярни мерки
България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2
Преди началото на летния сезон вече 3 милиона души са преминали през границата
"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация
Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.