България не само не е критикувана, а България е давана за пример на останалите държави - членки в ЕС, коментира министърът
"България се справя изключително добре с еврофондовете и е давана за пример в ЕС що се отнася до използването на финансовите инструменти", заяви министърът за българското председателство на Съвета на ЕС Лиляна Павлова.
Тя подчерта, че възвръщаемостта на средствата за градско развитие е в троен размер и в настоящия програмен период 10% от тях ще бъдат инвестирани по линия на финансовия инженеринг.
"Анализирайки какво постигнахме дотук в опита, в който България има с управлението, прилагането на финансовите инструменти, можем да кажем, че това е от случаите, по които България не само не е критикувана, а България е давана за пример на останалите държави - членки. От 28 държави - членки 25 използват финансови инструменти и за наша радост, гордост и удовлетворение България е давана за пример и много често сме канени да даваме добрите практики, затова как успявахме в първия програмен период 2007 - 2013 г. не само да създадем фондовете - Джереми и Джесика в икономиката, в подкрепа на малкия и средния бизнес от една страна, и от друга страна фондовете в подкрепа на градското развитие, като една успешна практика. Данните показват от доклада, който е представен, че сме успели ефективно не само да инвестираме тези средства, да привлечем частен капитал, а и вече ние виждаме ефекта от т.нар. рециклиране или реинвестиция на възвърнатия капитал", коментира министърът.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние