17 Юни, 2026

Павлова подписва споразумение със Световната банка за ВиК услугите у нас

Павлова подписва споразумение със Световната банка за ВиК услугите у нас

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова и постоянният представител на Световната банка за България Тони Томпсън ще подпишат Споразумение за консултантски услуги в областта на ВиК – сектора, съобщиха от пресслужбата на Министерски съвет.

Събитието ще се състои утре, 23 февруари, от 16:00 часа в Гранитна зала на Министерския съвет.

Споразумението цели разработване на стратегия за финансиране, повишаване ефективността на предоставяните услуги в отрасъл ВиК и укрепване на регулаторния капацитет. То ще се финансиран с 3 млн. лв. от проект „Подпомагане на ефективността, управлението и институционалния капацитет в отрасъл ВиК”, финансиран по Оперативна програма „Околна среда 2014-2020 г.“.

Целта е разработване на стратегия за финансиране, регулаторен капацитет и повишаване на ефективността на услугите в областта на водоснабдяването, отвеждането и пречистването на отпадните води.

На церемонията се очаква да присъстват вицепрезидентът на Световната банка Сирил Мюлер и директорът, отговарящ за операциите на Банката в Европейския съюз, Европа и Централна Азия Аруп Банерджи.

Сподели:
 Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този  и.ф. шеф на ДАНС

Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС

„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна

Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор

„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“

Коментари (0)