3 Февруари, 2026

Пеевски опитал да спре репортаж на Arte за него

Пеевски опитал да спре репортаж на Arte за него

В репортаж, излъчен във вечерното предаване arte Journal, обявен като "България: самотна битка срещу корупцията", се показва как екипът, който е работил по материала в София, е проверяван от полиция и от охрана, след като е снимал имоти на семейството на депутата от ДПС. А малко след това операторът (чиято анонимност запазват), е получил обаждане и натиск излъчването на материала да бъде спряно, съобщава dnevnik.bg.

В коментара си авторите обясняват, че това е още една връзка, че полицията е информирала Пеевски кой снима и че той не иска репортажи за него да бъдат излъчвани по медиите.

В репортажа е показан хотел "Берлин", за който неотдавна сайтът NOresharski съобщи в свое разследване за имотите на депутата от ДПС и семейството му, че фирма на майката на Пеевски Ирена Кръстева притежава няколко апартамента с паркоместа и идеални части от парцела. Журналистът от сайта Николай Стайков коментира за Arte имотите на семейството на фона на хотела.

След това материалът продължава: "Стайков искаше да ни покаже повече от хотела, но охраната забрани да снимаме. Избрахме друг имот на Пеевски, но там полицията прекъсна работа ни". Тук репортажът показва как със скрита камера е заснета проверката на документите на оператора от полицаи. Репортерът на Аrte уточнява, че операторът е искал да остане анонимен и скоро е станало ясно защо (чуждите тв екипи обикновено наемат местни оператори, фотографи и техника - бел.ред.).

"Малко по-късно операторът получи обаждане и натиск този репортаж да не бъде излъчван. Причината, че полицията е информирала Пеевски кой е снимал и той не иска репортажи за неговата личност".

В репортажа не се казва кой точно се е обадил на оператора, за да поиска спирането на материала.

След случката с имотите репортажът продължава с кадри от протестите, като се посочва, че те продължават вечер след вечер и Пеевски се е превърнал в олицетворение на мафиотските методи и липсата на морал в политиката.

 

Сподели:

Коментари (0)

"Възраждане" към Йотова: Няма време за политическа екзотика, искаме дата за избори веднага

"Възраждане" към Йотова: Няма време за политическа екзотика, искаме дата за избори веднага

Според тях държавният глава не трябва да дава повече време правителството в оставка да управлява, както и на наскоро влезлите в българския политически живот да се подготвят за изборите, визирайки вероятно Румен Радев

Мъж, отхапал долната устна на свой съселянин, получи 6 години затвор

Мъж, отхапал долната устна на свой съселянин, получи 6 години затвор

Двамата мъже в обща компания. Между тях възникнал конфликт, съпроводен с обиди в следствие на употреба на алкохол.

ПП-ДБ очерта пред Илияна Йотова политиките пред служебния кабинет

ПП-ДБ очерта пред Илияна Йотова политиките пред служебния кабинет

От коалицията отправиха призив към държавния глава, да внимава за мини и бомби от модела Пеевски-Борисов, както и с брокерите на престъпни групи