26 Февруари, 2026

Пенгезов: Очаквам ДАНС да подхвърли наркотици в стаята на дъщеря ми

Пенгезов: Очаквам ДАНС да подхвърли наркотици в стаята на дъщеря ми

"Очаквам акция на ДАНС в моя дом. Сигурен съм, че те няма да намерят нищо там, но бихма могли да ми оставят нещо". Това заяви Веселин Пенгезов в ефира на Нова. Председателят на САС бе привлечен от прокуратурата като обвиняем точно преди да се кандидатира за втори мандат.

"Имам дъщеря на 21 години. Биха могли да й подхвърлят наркотици. На мен може да ми подхвърлят някое пищовче със заличени номера", допълни юристът.

"Превърнах се в мишена заради предстоящите избори, защото аз съм единствената крепост срещу опитите да се въздейства на правосъдието", добави още той.

Столичен вестник, собственост на Делян Пеевски е написал куп клевети по негов адрес.

"Имаше новини, че съм ходил пиян на работа и съм вдигнал пищен купон в ден на траур. Това са абсолютни глупости. Вестникът ще го съдя още утре, а делото със сигурност ще го спечеля", добави още Пенгезов.

"Това момче - комплексарчето Делян Пеевски е основен кукловод на заговора срещу мен", каза още обвиненият.

В заключение Пенгезов посочи и, че по времето когато вицепремиерът Цветлин Йовчев е бил шеф на ДАНС, срещу него е имало натиск да пусне Антон Петров - Хамстера на свобода.

Сподели:

Коментари (0)

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

По думите на лидера на ИТН това е отвратителен случай, който интересува цялото общество. Всички искат да знаят какво точно се е случило и докато не разберат, няма да получат спокойствие

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Настояваме за пълно разследване на случилото се в Петрохан. Пеевски вижда, че инструментите и подизпълнителите му в изпълнителната власт гърмят един след друг, докато служебният кабинет си върши работата

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

Властите препоръчаха на хората да се укрият в мазета или в убежища на гражданската защита