28 Юни, 2026

Перник обяви Ден на траур заради загиналите край Микре

Перник обяви Ден на траур заради загиналите край Микре

Причината за катастрофата е навлизане на пътническия микробус в насрещната лента за движение

В Перник е обявен ден на траур в памет на загиналите при катастрофата край ловешкото село Микре в петък. При трагичния инцидент загинаха 9 души.

Днес ще бъдат и погребенията на загиналите в катастрофата. Община Перник ще обезпечи погребенията и ще бъде отпусната еднократна помощ по 325 лв. на почернените семейства. В града са отменени  всички увеселителни мероприятия, тържества и весели ритуали за периода от 8 до 24 часа. На територията на общината националните и общинските знамена ще бъдат спуснати наполовина.

Още 19 от пътувалите в пътническия микробус, катастрофирал край Микре, остават в болници. В критично състояние са две жени, настанени в болница "Лозенец“. Те са в реанимация, като целта е да бъдат стабилизирани, за да се пристъпи към оперативни интервенции в началото на седмицата. Трима пациенти са транспортирани до Военномедицинска академия – София със санитарни автомобили на лечебното заведение. Тежко остава състоянието на 66-годишна жена с травми в областта на лицевия череп. Към момента пациентката е на апаратно дишане и ѝ предстои поредна операция. Във ВМА - Плевен е приет един пациент – 43-годишен мъж с външни травми без счупвания с високо кръвно, а други четирима пациенти са хоспитализирани в университетската болница "Д-р Георги Странски“ в града.

Директорът на Главна дирекция "Национална полиция” Христо Терзийски обяви, че причината за катастрофата е навлизане на пътническия микробус в насрещната лента за движение, което е довело до челен сблъсък между него и камиона.
Сподели:
Борисов за управляващите: Стига с тези оправдание, че някой друг е виновен

Борисов за управляващите: Стига с тези оправдание, че някой друг е виновен

В правителството продължават да се държат като президентска институция...Копринков подрежда структурите на партията, не го подценявайте

Николай Нанков: Не си ли говорят в кабинета "Радев"?

Николай Нанков: Не си ли говорят в кабинета "Радев"?

Народният представител на ГЕРБ намеква, че регионалният министър Шишков подвежда премиера, изричайки поток от неистини по повод обществени поръчки, подписани лично от него

Огнян Минчев:  Само с граждански протести ще покажем на новите властници, че не могат безнаказано да провалят бъдещето ни

Огнян Минчев:  Само с граждански протести ще покажем на новите властници, че не могат безнаказано да провалят бъдещето ни

„Прогресивна България“ получи комфортно мнозинство, с което може да нанесе непоправими щети върху българското стопанство и финанси, върху историческата ни памет, предупреждава политологът

Коментари (0)