Песен на турски език в раздела "Богатство на метроритмите в музиката" в учебник за шести клас породи нов скандал за образованието и начина, по който се оформят и приемат учебниците.
Владимир Борисов, баща на шестокласничка от столичното 81 СОУ публикува текста от учебника на дъщеря си във Фейсбук.
Ясно се вижда, че песента е публикувана на турски език, допълнително думите са изписани с български букви, но превод има само заглавието на песента.
Борисов пише, че научил за нелепата история, когато се прибрал от работа и чул как дъщеря му, съвсем сама в кухнята, си мънка нещо под носа на турски.
Детето казало на баща си, че учителката им по музика им е дала за домашно да научат наизуст песничката, тъй като щяла да изпитва на нея и трябвало да я знаят, ако искат да имат шестици.
Още от България
Калина Андролова: Пиарът на Радев не може да промени ходове на политическа несъстоятелност и грешки
"Той е грим, който подчертава хубавите страни, глупостта остава резистентна. Но широките маси се кефят, те са податливи на елементарни декори", пише тя
Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем
Предоговарянето на споразумението с турската компания е добра новина, защото то е неизгодно за България, смята той
Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът
Поставените въпроси не са от компетентността на местната власт и не може да бъдат решавани чрез местно допитване