26 Март, 2026

Петър Москов: Хората ще усещат, че техните пари влизат ефективно в тяхното лечение

Петър Москов:  Хората ще усещат, че техните пари влизат ефективно в тяхното лечение

Хората ще усещат, че техните пари влизат ефективно в тяхното лечение. Пари, които влизаха в схеми с фармацевтични фирми досега, сега бяха увардени. Това заяви в Нова телевизия министърът на здравеопазването Петър Москов.

По неговите думи 200 000 човека са си въстановили здравните осигуровки. Москов обеща и повишение на заплатите при лекари и сестри. "Отваряме три нови клинични пътеки. Те ще включват голяма хирургична или ортопедична интервенция или тежко нервологично заболяване (инсълт), за които има нужда от рехабилитация. До този момент за болния се грижаха близките. Това е "намалението" на опозицията. Лъчетерапията онкоболните вече няма да плащат от джоба си. Супермодерната апаратура вече е у нас и се поема от Здавната каса.

"Още сега за спешните центрове държавата гарантира увеличение, което е държавна политика. 1500 лева за лекар и 900 лева за сестра е заплатата и то за целия щат. Ако има 3-ма лекари, а щата е за 6 - парите ще са повече. Държавата ще купува медикаменти на нормална цена, досега имаше картел. Болниците ще дават по-малко пари за лекарства за същия обем. За един вид антибиотик в рамките на цялата държава доставчикът може да е един, този който даде по-ниска цена", поясни Москов.

Сподели:

Коментари (0)

МС одобри дерогацията за доставки на оригинални части за АЕЦ „Козлодуй“ от Русия

МС одобри дерогацията за доставки на оригинални части за АЕЦ „Козлодуй“ от Русия

Енергийният служебен министър Трайчо Трайков обясни конкретно какви са причините за това действие

Борисов: Цените растат главоломно, администрацията не работи

Борисов: Цените растат главоломно, администрацията не работи

"Толкова лош светът не е бил, или поне нашето поколение след 1946 г, не помни, трябва поне в България да се опитаме да бъдем консолидирани"

Синдикатите на среща с Гюров - обсъждат извънредни мерки заради цените на горивата

Синдикатите на среща с Гюров - обсъждат извънредни мерки заради цените на горивата

Служебният кабинет търси адекватна реакция на отражението на ситуацията в Близкия изток върху гражданите и бизнеса у нас