6 Декември, 2025

Петър Москов праща на прокуратурата бившия шеф на "Св. Анна"

Петър Москов праща на прокуратурата бившия шеф на "Св. Анна"

Здравният министър Петър Москов се закани да даде на прокуратурата бившия шеф на болница "Св. Анна" д-р Димитър Димитров. Причината са изгубените пари на клиниката в КТБ, съобщи пред БТВ анестезиологът. "Седем милиона са бастисани, ще попитам обвинението носи ли отговорност той за неизпълнение на правителствено постановление парите да се разпределят в различни банки. На заседание на Управителния съвет Димитров гласувал против изпълнението на решението", заяви Москов. Д-р Димитров поиска право на отговор и беше включен в ефир. Той обясни, че точната сума е 6 млн. и 400 хиляди лева, а той е поискал съдействие от тогавашния министър на здравеопазването. Москов се извини за неточността си, но не промени решението си да подведе Димитров под прокурорска проверка.

"Има дни за война, има дни за мир. Ще дойде време и за приватизации на лечебни заведения", закани се Москов. Така здравният министър коментира оттеглянето на предложението за приватизация на болниците, което бе обявено вчера. "Отпадането на 67 държавни болници от забранителния списък е възможност, не задължение, и ще му дойде времето", категоричен бе министърът. Той уточни, че за продажбата на общински клиники няма забрана.

Държавните болници имат 350 имоти, които не се използват за медицинска дейност, за тях се правят разходи, и е по-добре да бъдат продадени и клиниките да получат пари, категоричен бе Москов. Той подчерта, че приоритет в здравната реформа е въвеждането на електронната здравна карта, която ще регулира броят на болниците. 

По повод баса, който изгуби от Бойко Борисов за това, кой ще спечели Шампионска лига, министърът се пошегува, че догодина очаква премиерът да загуби облога, с което подсказа, че правителството е стабилно и ще продължи работата си и през 2016 г. 

Сподели:

Коментари (0)

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

„Украйна се бори за своята територия, нация, за своите деца, а когато се бори за своето съществуване, един народ може да покаже истински героизъм.”