8 Април, 2026

Петър Мутафчиев аут от червената листа, в Пловдив - област задават въпроса КОЙ?

Петър Мутафчиев аут от червената листа, в Пловдив - област задават въпроса КОЙ?

Дългогодишният депутат от БСП и бивш транспортен министър Петър Мутафчиев си даде отвод и не пожела да влезе в листата в Пловдив-област за изборите на 5 октомври. Мутафчиев мотивирал отказа си пред заседанието на Областния съвет на БСП в четвъртък вечерта с това, че иска да даде път на младите, съобщи БНР. В сряда демонстративно от червените листи се отказа и Кирил Добрев.


Той коментира, че ще продължи да работя за БСП и занапред. 

Водач на листата в района, където председател на социалистите и бизнесменът Георги Гергов, е зам.-председателят на БСП по организационните въпроси Димитър Дъбов, сочен за сивия кардинал в партията. След него е 27-годишният Галин Дурев от Сопот, трети е бившият депутат и шеф на комисията по вероизповеданията Пламен Славов от Карлово. Четвъртото място в листата е отредено за коалиционен партньор на БСП.

Ден по-рано - в сряда, заседаваха социалистите в Пловдив-град, които също са ръководени от Гергов, и подредбата на листата мина много по-бурно. Според информация на местния сайт plovdiv-online.com е организирана подписка срещу "спуснатия" водач - близкият до Гергов бивш зам.-кмет и бивш зам.-финансов министър Георги Търновалийски. Подписката "Кой предложи Търновалийски" настоява за смяна на водача и ще бъде изпратена до Националния съвет на БСП.

Пловдивските социалисти били на мнение, че кандидатурата на Търновалийски е неудачна, странна и ще свали гласовете за БСП-Пловдив. Според прессъобщение на местната БСП Гергов заявил, че целта
за предсрочния вот е да запази четирите депутатски места от предишните парламентарни избори. Ако резултатът не ни удовлетворява, на 11 октомври свикваме конференция и аз ще си поема отговорността, обещал той.

Сподели:

Коментари (0)

 Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Да съхраним паметта за жертвите на комунизма, като създадем национален държавен музей, при което да бъде взето мнението на жертвите и техните наследници

"Пътна полиция" с допълнителни мерки около Великден, спират ремонтите

"Пътна полиция" с допълнителни мерки около Великден, спират ремонтите

Заради очаквания интензивен трафик са спрени всички ремонти. Движението на тежкотоварни автомобили по автомагистралите ще бъде ограничавано.

Държавата отпуска 18 млн. евро помощ за автобусните превозвачи

Държавата отпуска 18 млн. евро помощ за автобусните превозвачи

Целта е да бъдат запазени цените на билетите и предотвратени съкращения в автобусния бранш. Парите ще бъдат насочени към общините.