Целта на декларацията на депутатите от ГЕРБ, които поискаха оставките на хората от ДСБ във властта, беше да се даде ясен знак, че трябва да има ясни политически граници кой е в опозицията и кой е в управлението. Това каза в предаването „Лице в лице” по bTV парламентарният секретар на Министерския съвет Петър Николов.
Хората, които са членове на ДСБ и са останали в управлението, трябва да решат къде са, заяви Николов. България има нужда от ясни политически граници – кой и защо носи отговорност, кой е опозиция и защо, допълни той.
„Когато министър Ненчев отива на Националното събрание на ДСБ и говори там, той не показва ясно къде е”, даде пример Николов.
Тази декларация е насочена към премиера с молба той да се срещне и да изговори с парламентарната група определени проблеми, защото отговорността в изпълнителната власт е на министър-председателя, отбеляза още парламентарният секретар на правителството.
По думите му право на личен избор на хората от ДСБ е да решат къде са, но те не могат да „поставят всички в разкрачено положение”.
„Очевидно е, че Радан Кънев не може да изтегли тези хора, по този начин проличава една от неговите слабости – той не владее всичките си партийни членове и структури. Това е лидерски въпрос, който той трябва да си реши”, коментира още той.
Несправедливо всичко да се струпва на главата на министър-председателя, каза още Петър Николов.
Още от България
Евакуираха по спешност столичен мол
По информация на намиращи се в търговския център хора, евакуацията е извършена незабавно, като всички са били изведени извън сградат
МВнР настоятелно съветва българите да не пътуват до Куба
Има затруднения с медицинското обслужване, градския и междуградския транспорт, все по-ограничени са и възможностите за напускане на страната, аргументират се от МВнР
Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица
В позицията на Демократична България по съдебния казус между Георги Гергов и държавата се отправя призив към премиера Румен Радев да изпълни обещанието си, че ще се бори с олигархията