ГЕРБ ще оттегли вота на недоверие към кабинета Орешарски, ако управляващите от своя страна оттеглят първата точка от днешното заседание - избора на членове на Сметната палата.
Дали ще има обаче дебати, все още не се знае.
Категорично ще се противопоставя на такива скандални решения, като избиране на членове на Сметната палата от парламент без рейтинг за 7-годишен мандат, това е политическа наглост, каза зам. председателят на ГЕРБ Цецка Цачева, която днес присъства на заседанието на председателския съвет, бламиран до сега от опозицията.
Едва ли обаче от левицата ще се вържат на сделката, предложена от Цецка Цачева на Михаил Миков.
Това потвърди зам.-шефът на ПГ Атанас Мерджанов по БНТ, който отсече: "БСП в този мандат сделки с ГЕРБ не сключва". Ще изберем членове на Сметната палата, зарече се той.
Така или иначе, вотът е насрочен за 11:30 часа.
Още от България
Божидар Божанов: Пеевски може да се е снишил, на все още има влияние
По думите на съпредседателя на "Да, България" Софийска градска прокуратура продължава да проявява арогантност по отношение на техни сигнали
Гореща събота, оранжев код за особено опасно време е обявен в 5 области в страната
В останалата част от страната кодът е жълт. В зелено за събота са само най-източните части и по морското крайбрежие
Цацаров станал собственик на вила в петзвездния голф клуб на “Кънчовците” в Балчик
Луксозният имот от 141 кв.м. и куп екстри е придобит само срещу120 хил. евро, сочи проверка на Bird.bg