Русенският бизнесмен Бисер Миланов - Петното и хора от неговото движение "Свобода", залата и се наложи да бъдат изхвърлени от органите на реда.
Петното започна да обижда чакащите край залата за пресконференции активисти - Асен Генов, Ясен Атанасов, Ивайло Захариев и Жюстин Томс, наричайки ги "провокатори", "мафиоти" и "идиоти".
От "Протестна мрежа" заявяват, че искат да поставят началото на диалог и да представят първите си комуникатори.
"Протестна мрежа" се определя като независима структура и обща среда на взаимодействие между активни участници в протестите срещу кабинета Орешарски.
Тя няма за цел да води диалог с правителството, защото исканията й се свеждат до оставка и провеждане на демократични избори.
Петното и негови хора да сега на няколко пъти се опитваха да провокират протестиращите граждани, а полицията се налагаше да ги задържа и обезврежда.
Още от България
Делян Пеевски се срещна с турския министър на външните работи Хакан Фидан
На срещата са обсъдени взаимоотношенията на добросъседство и сътрудничество между двете страни
Управляващите с наглия рефрен на Путин: В Европа е причината за войната в Украйна
„Не оправдавам Путин и не казвам, че агресията срещу Украйна може да бъде оправдана. Но тя можеше да бъде избегната", шикалкави Кутев
Според Йотова няма риск за отношенията ни с Украйна заради спирането на военната помощ
„Няма как да се даде нещо, което го нямаме или което не е достатъчно, защото за мен на първо място е важно да осигурим собствената си национална сигурност“