Община Пловдив не може да наложи глоба на бизнесмена Георги Самуилов, който разбуни духовете под тепетата, след като реши да празнува до ранните часове на неделя своя рожден ден в Античния театър, предаде БТВ.
Пловдивчани се възмутиха от използването на паметника на културата за частно тържество – при това до часове, в които повечето хора почиват. Оказа се, че петролният бос ще се размине само с 2800-те лева, които така или иначе е дал за ползване на обекта. За да се наложи глоба за високи нива на шум, в момента на извършване на нарушението е трябвало да има работеща измервателна станция, оправдават се от общината. В същото време потърпевшите от продължилия до късно след полунощ купон твърдят, че са сигнализирали на телефон 112, но полицията не е реагирала. Георги Самуилов в момента е в чужбина. Бизнесменът заяви, че е готов да поеме последствията от своите действия и да плати глоба, ако такава му бъде наложена.
Още от България
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си
"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.
Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”
"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.
Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост
Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.