17 Юни, 2026

Певците на "Йоан Кукузел" изправиха на крака Нотр Дам дьо Пари

Певците на "Йоан Кукузел" изправиха на крака Нотр Дам дьо Пари

Талантът на хор „Йоан Кукузел" превзе Нотр Дам дьо Пари в четвъртък вечерта и изправи на крака публика от 1 200 души, изпълнила докрай прочутата парижка катедрала. Концертът на ангелогласните български хористи бе и своеобразен триумф на културата на България в сърцето на Париж в дните на откриването на българската изложба „Епопея на тракийските царе - археологически открития в България" в Лувъра.

Монсеньор Патрик Жакен - архиепископ и ректор на Нотр Дам дьо Пари, благодари на министър Вежди Рашидов и на Българския културен институт в Париж за невероятното преживяване от досега с таланта на българския хор.

„Гласовете на певците от „Йоан Кукузел" са божествени, зная, че ги наричат ангелогласни, но не зная дали ангелите могат да пеят толкова прекрасно като тях. Те превзеха не само Нотр Дам, но и нашите сърца, песнопенията им ни накараха да общуваме с Бога" - с тези думи Монсеньор Патрик Жакен изрази възхищението си. След това той допълни: „Благодаря за това, че я има България и за това, че я има вашата култура."

Министър Вежди Рашидов поздрави хористите на камерния ансамбъл „Йоан Кукузел" и диригента Димитър Димитров за триумфалния им успех и заяви, че е готов да отваря и занапред всички врати за българската култура.

Сподели:
И 13-ият пореден кораб със слънчоглед от Аржентина е с наднормени пестициди

И 13-ият пореден кораб със слънчоглед от Аржентина е с наднормени пестициди

Българската агенция по безопасност на храните установи наличие на активните вещества пиримифос-метил, малатион и делтаметрин

Иван Иванов: Твърдението на г-н Шишков е невярно, по време на мандата ми няма плащане за „Хемус“

Иван Иванов: Твърдението на г-н Шишков е невярно, по време на мандата ми няма плащане за „Хемус“

На 6 февруари аз съм издал заповед, с която съм забранил всякакви индексации, всякакво поемане на разходи, платено е от служебния кабинет при г-н Найденов, заяви бившият регионален министър

България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово

България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово

В учението участват сили и средства от Военновъздушните сили на България, Австрия, Белгия, Словакия, Словения, Сърбия, Унгария и Швейцария

Коментари (0)