7 Април, 2026

ПФ: Няма да допуснем България да бъде превърната в имигрантски център

ПФ: Няма да допуснем България да бъде превърната в имигрантски център

"Патриотичният фронт настоява всички мигрантски центрове и лагери, разположени на територията на населени места в България, да бъдат закрити и изнесени непосредствено до границата, а икономическите мигранти да бъдат екстрадирани", заяви Красимир Каракачанов в декларация от парламентарната трибуна. 

"Няма да допуснем България да бъде превърната в имигрантски център, където да бъдат връщани нелегални мигранти от цяла Европа", посочи той. 

Каракачанов цитира данни, според които от 2010 до края на 2015 г. броят на потърсилите убежище у нас е 33 269, а издадените разрешения и решения са 28 300. 

Патриотите призоваха и за спешно завършване на оставащите километри от граничното съоръжение по границата с Турция, допълнително ангажиране на сериозни сили от българската армия, спешно да бъдат приети законите, предложени от ПФ, като този за криминализирането на проповядване на радикален ислям и т.нар. закон срещу бурките. 

ПФ иска също Министерският съвет да постави незабавно пред ЕК и Съвета на ЕС въпроса за нова европейска политика за възпиране на имигрантите, което според патриотите означава да има незабавна промяна в дъблинския регламент. Според текстове в него нелегалните мигранти, установени на територията на ЕС, подлежат на връщане в държавата на първа регистрация. 

"Срещата на върха в Братислава е повратен момент за Европа. Европа трябва да реши основния въпрос - сигурността на своите граждани, да покаже, че има посока и план за развитие", заяви Каракачанов. 

"Европейските граждани днес искат сигурност и суверенитет, а не безлична анонимна чиновническа власт в Брюксел", посочи той. 

Според него точно сега България ясно и категорично трябва да постави своите условия. България трябва да се присъедини към политиката на Вишеградската група, техните послания ясно показаха, че националният суверенитет може да върви ръка за ръка със силна Европа, а силна Европа означава силни национални държави, смята още лидерът на ВМРО.

Сподели:

Коментари (0)

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Хората искат резултати, а не шарени картинки и чертежи

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

"Повече от всякога е необходимо да се върнем към основните принципи на международното право и дипломацията", заяви тя

Министър Дечев: Има смущаващи данни от т.нар. "архив на Пепи Еврото"

Министър Дечев: Има смущаващи данни от т.нар. "архив на Пепи Еврото"

По неговите думи Теодора Георгиева, отстраненият български европрокурор, е направила голяма грешка, като е отишла при човек като Еврото