26 Март, 2026

Пикът на втората гореща вълна ще е в следващите дни

Пикът на втората гореща вълна ще е в следващите дни

Пикът на втората гореща вълна за това лято ще е в следващите дни, очакваните температури ще са между 33 и 38 градуса, в четвъртък до 40 градуса на места. Това каза синоптикът от НИМХ към БАН Красимир Стоев, цитиран от Агенция "Фокус". Слабо захлаждане се очаква в края на месеца с няколко градуса, но началото на август ще бъде горещо. "Има относително захлаждане в края на този месец и началото на август, но съвсем слабо ще се понижат температурите.

Предстои пикът на тази гореща вълна, така че сряда и четвъртък ще трябва да сме изключително внимателни на фона на тези 35-40 градуса, които очакваме

Това са все пак дните, известни като горещници. Абсолютно нормално е времето да бъде горещо за климата на нашата страна. Рекордите по това време на годината и за този месец са между 40-45 градуса. Като цяло не очаквам температурни рекорди“, каза Красимир Стоев.


Характерът на времето ще остане горещ дори и през първите дни на август. Синоптикът допълни, че месец август ще започне с температури между 31 и 35 градуса. По думите му, въпреки студеното начало на лятото и високите температури в момента, няма нищо необичайно в температурните амплитуди.

Сподели:

Коментари (0)

Коалицията на Радев декларира събрани 147 хил. евро пред Сметната палата - имената на дарителите

Коалицията на Радев декларира събрани 147 хил. евро пред Сметната палата - имената на дарителите

Сумата е събрана от общо 108 физически лица - даренията са между 20 евро и 20 хиляди евро 

Митов: Операцията, при която откриха 1.2 млн. фалшиви евро, започна при кабинета „Желязков”

Митов: Операцията, при която откриха 1.2 млн. фалшиви евро, започна при кабинета „Желязков”

Правят се спекулации, които обиждат службите за сигурност и специално ГДБОП

Андрей Гюров и Надежда Нейнски поканиха Христо Грозев да помага в борбата с хибридните заплахи

Андрей Гюров и Надежда Нейнски поканиха Христо Грозев да помага в борбата с хибридните заплахи

Той разказа за наскоро направени разкрития за руски шпиони, действали на територията на Европейския съюз, както и за новите разкрития на Организацията за забрана на химическите оръжия, че оръжейният търговец Емилиян Гебрев е бил отровен с бойно-отровно вещество от групата на „Новичок“