17 Февруари, 2025

Пипнаха бандит, който си имал “чадър”

Пипнаха бандит, който си имал “чадър”

При спецакцията са арестувани петима, докато излизали от къща в Свети Влас в 4,30 ч. тази сутрин. 

Бандитите носели два сака, пълни с пари. Останалите четирима са Илиян Дългия, на 38 години, регистриран за кражби, нанасяне на средна телесна повреда и незаконно притежаване на оръжие,  Илиян, по прякор Муци, на 43 години, регистриран за нанасяне на средна телесна повреда и търговия с акцизни стоки, Живомир, на 37 години, бивша барета, попадал в полезрението на службите и Ангел, на 32 години, действащ служител в местата за лишаване от свобода към Министерство на правосъдието. 

Един от задържаните е изтърпял и 6 месечна присъда, постановена през 1989-та година. Операция „Гастрольори” е съвместна на СДВР и ОД МВР Бургас. 

Строителен предприемач от Свети Влас е жертвата на петимата арестувани при операцията, обясни директорът на ОД на МВР в Бургас комисар Милен Димитров. По думите на Димитров задържаните са "група високотехнологични крадци". Намерени са огнестрелни оръжия, касоразбивачи, заглушителни устройства. 

Акцията, която продължава, е по сигнал. В момента се претърсва домът на потърпевшия предприемач, както и адреси в София на петимата задържани. 

Сподели:
Летище София вече носи името "Васил Левски"

Летище София вече носи името "Васил Левски"

Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан

"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов

"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"