28 Март, 2026

Пиян без книжка уби дете на пътя

Пиян без книжка уби дете на пътя

3-годишно дете е починало, след като е било ударено от лек автомобил в Сливен, съобщи дежурният в КАТ „Пътна полиция”. Инцидентът е станал в неделя вечерта в квартал „Речица” в града.

В 19.48 ч. вчера автомобил „Фиат” ударил момиченцето, пресичащо пътното платно. По време на инцидента детето е било със своите родители. Водачът напуснал произшествието и направил опит да се укрие, съобщава "Фокус".

Полицията е задържала извършителя, уточняват от МВР-Сливен. Извършителят е 25-годишен неправоспособен мъж от същия квартал. При задържането той е изпробван за употреба на алкохол, като е показал положителен резултата от 0,89 промила.

Мъжът е задържан в ареста за 24 часа. Срещу него е образувано досъдебно производство.

Трима души загинали, а други 21 са ранени в катастрофи, станали в страната през изминалото денонощие, от тях двама са с опасност за живота, съобщават от пресцентъра на МВР.

Общо в страната са станали 19 произшествия. На територията на София са станали 69 леки и четири тежки произшествия. При тях пет души са ранени, загинали няма.

Сподели:

Коментари (0)

Гюров: Щаб в Министерския съвет ще следи цените на електроенергията и храните

Гюров: Щаб в Министерския съвет ще следи цените на електроенергията и храните

На този етап няма недостиг на определени продукти – горива или хранителни продукти, посочи

Йотова отказа коментар за становището на Съда на ЕС по казуса с остраняването на Гюров от БНБ

Йотова отказа коментар за становището на Съда на ЕС по казуса с остраняването на Гюров от БНБ

Становище на генералния адвокат към СЕС Николас Емилио сочи, че Законът за БНБ не влиза в противоречие с правото на ЕС, което поставя под силна юридическа рамка решението на БНБ да освободи Андрей Гюров от поста подуправител.

Делян Добрев: Можем да станем най-големия износител на газ в Източна Европа

Делян Добрев: Можем да станем най-големия износител на газ в Източна Европа

"Ще предложим 30 милиона лева да се дадат на хората, под чиято собственост има шистов газ", каза той