Пияни роми нападнаха група младежи в димовското село Гара Орешец. Те дърпали и щипали момичетата, направили и опит за изнасилване, разказа пред "Фокус" кметският наместник на селото Костадин Филипов.
Той сподели, че нашествието на ромите от съседното село Медовница вече станало непоносимо.
"Снощи група наши младежи седяли и си говорели в градинката в центъра на селото. Децата са българчета, учат във Видин. Група роми, видимо в нетрезво състояние, пристигнали и започнали да нападат българските младежи. Започнали да дърпат, да щипят и да бият момичетата. Дори имало опит за изнасилване", разказа кметският наместник.
Той уведомил органите на реда и е в очакване те да пристигнат на място.
"При мен дойдоха родителите на децата да се оплачат. Аз лично видях как са посинени момичетата. Подал съм оплакване до всички институции, но ми се струва, че ефект няма. Идват полицаите, съставят предупредителен протокол и си тръгват", каза Костадин Филипов.
Кметският наместник обясни и че хората от село Гара Орешец вече се страхуват дори за живота си. Те биват изнудвани от ромите да купуват стоки, които им се предлагат като отправят открити заплахи към жителите на населеното място.
Още от България
Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.
От подписването му през 2023 г. до днес натрупаната сметка за страната вече надхвърля 1 млрд. лв.
Радев склони Ердоган: "Чудесният" договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца
По време на разговора бе отчетена позитивната тенденция на нарастване на двустранния стокообмен, който се равнява на 9 млрд. евро
Ивайло Мирчев: Българските служби нямали информация за връзки на патриарх Кирил с КГБ! Ето документите, г-н министър
Те показват, че дейността на Кирил Виборгски в Световния съвет на църквите е била част от оперативна линия, изпълнявана съвместно с Управление 05 на КГБ.