3 Февруари, 2026

Пламен Манушев: Не искаме да водим война с президента, а да избегнем партизанщината с промените в отбраната

Пламен Манушев: Не искаме да водим война с президента, а да избегнем партизанщината с промените в отбраната

Пламен Манушев

Не трябва парламентът да се приема като нещо лошо, защото е храм на демокрацията

"Промените в Закона за отбраната не целят да се противопоставим на президента, а да няма партизанщина при назначаването на секретаря на отбраната". Това каза народният представител от ПГ на ГЕРБ Пламен Манушев по време на дебатите за ветото на президента върху Закона за отбраната и въоръжените сили.

Манушев заяви, че чрез промените в Закона за отбраната и въоръжените сили ще се издигне авторитетът на Комисията по отбрана и на българския генерал. По отношение на представянето на генералите в Комисията по отбрана, вицеадмирал Манушев каза: "Тяхното представяне в Комисията по отбрана е заради авторитета на Комисията по отбрана, за да може тя да познава и по физиономия българският генерал, а те не са толкова много, а само 34 души. Да може да види не само как изглеждат,а да ги чуе какво говорят", каза вицеадмирал Пламен Манушев.

Той поясни, че това не се прави,за да се противопоставя Народното събрание на президента. "Не можем ние в това Народно събрание да вкарваме някакво съмнение в българския народ, че сме нещо лошо. Напротив, това е храмът на демокрацията". каза вицеадмиралът. 

Сподели:

Коментари (0)

Жълт код за ниски температури в 27 области на България, мъгливо в равнините

Жълт код за ниски температури в 27 области на България, мъгливо в равнините

Ще е студено с минимални температури между минус 10° и минус 5°, на места в Северна България и високите полета на Западна – до минус 14°

Илияна Йотова ще обсъди с ПГ на ГЕРБ и ПП-ДБ  назначаването на служебен премиер

Илияна Йотова ще обсъди с ПГ на ГЕРБ и ПП-ДБ назначаването на служебен премиер

Съгласилите се да оглавят служебно правителство са Андрей Гюров, подуправител на БНБ, зам.-омбудсманът Мария Филипова, председателят на Сметната палата Димитър Главчев и зам.-председателите на Сметната палата Маргарита Николова и Силвия Къдрева

Борислав Гуцанов напира за лидер на БСП

Борислав Гуцанов напира за лидер на БСП

По думите му предстоящият Конгрес има ключова роля за избора на председател, който да изведе социалистите от кризата и да върне доверието към Столетницата