5 Декември, 2025

Плащаме онлайн глобите към КАТ от края на март

Плащаме онлайн глобите към КАТ от края на март

Вероятно до края на месеца ще бъде възможно онлайн плащането на глобите към КАТ. Това стана ясно от изявлението на началника на отдел „Пътна полиция“ комисар Бойко Рановски.

В интервю за Би Ти Ви той обясни, че нарушителите на пътя, заснети от видеорегистратори, можат да бъдат санкционирани, ако гражданинът, който е направил клипа, е готов да свидетелства и да подаде съответния сигнал.

„Прави ми впечатление, че все повече хора имат съпричастност към това, което се случва по пътищата – това са хора, които са осъзнали, че така повече не може, и спазват правилата“, посочи комисар Рановски.

Запитан защо хората карат в насрещното по магистралата, той отговори, че ако се прави умишлено, е самоубийство.

Началникът на „Пътна полиция“ припомни, че с последните промени в закона има предвидена санкция от 3000 лв. за такова нарушение и изрази надежда да минат и на второ четене.

Той бе категоричен, че превишаването на ограничението на скоростта с 60 км/ч трябва да се криминализира

Сподели:

Коментари (0)

Закопчаха 4-ма с наркотици и ножове, 3-ма от тях са били арестувани и за провокации на протеста

Закопчаха 4-ма с наркотици и ножове, 3-ма от тях са били арестувани и за провокации на протеста

В колата са открити различни видове наркотици - марихуана, кокаин, амфетамини, кристали, както и таблетки ксанакс. Освен дрогата, у задържаните са намерени и ножове и боксове.

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Управляващи, синдикати и бизнес ще търсят формула, която да позволи актуализиране на план-сметката така, че да отрази интересите на всички страни

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

Другата седмица, когато се дебатира вотът, ще има още по-голям протест, заканиха се от коалицията. Мотото ще бъде: „Стига!  Достатъчно! Дайте шанс на бъдещето на България.“