1 Март, 2026

Плевнелиев обеща да напомни на 42-то НС за проблема със СРС-тата

Плевнелиев обеща да напомни на 42-то НС за проблема със СРС-тата

 

Държавният глава подчерта също, че това, за което ни критикува в последния доклад САЩ, го знаят не само отвъд Океана и в ЕС, знаем си го ние. Но една част от решението е да посочим проблема.  

„Много се надявам твърденията за нерегламентирано подслушване да се материализират в конкретни доказателства и проверки, които могат да бъдат защитени и в съда - каза още Плевнелиев. - Не може да очаквате от мен да коментирам нещо, от което не съм част в момента. Това е задача на прокуратурата и на други служби, които трябва да покажат ясно.

"Надявам се да не е предизборна пътека, очакваме констатациите и ще реагираме", коментира още Плевнелиев.

Той пое ангажимент да напомни на 42- то Народно събрание, когато то бъде сформирано, да не забравят проблемите със СРС-тата и, ако депутатите го направят все пак, той щял да им напомня.

Плевнелиев присъства на церемония по раздаване на таблети на служители на „Пътна полиция", на която беше и вътрешният министър Петя Първанова.

Тя отказа да коментира дали е искан или е плащан откуп от семейството на Лара Банева. „В полза на работата е да не казваме", беше лаконичният коментар на вътрешния министър.

 

Сподели:

Коментари (0)

Надежда Йорданова: Андрей Янкулов може да направи предложение за временно и.ф. гл. прокурор

Надежда Йорданова: Андрей Янкулов може да направи предложение за временно и.ф. гл. прокурор

Представителят на ръководството на “Да, България” подчерта, че усилията на служебния министър на правосъдието да разреши казуса заслужават подкрепа

ВМРО на Каракачанов обяви, че ще подкрепи на изборите неродената партия на Румен Радев

ВМРО на Каракачанов обяви, че ще подкрепи на изборите неродената партия на Румен Радев

Кремълските патриоти дават ясен знак, каква е същността на формацията им – пропутинска и антибългарска 

Самолети на Военновъздушните сили на САЩ са на летището в София, има цистерни до тях

Самолети на Военновъздушните сили на САЩ са на летището в София, има цистерни до тях

Самолетите, които са разположени в България, не са за военни цели, основно те са цистерни за зареждане по време на полет