29 Април, 2026

Почернената майка на Въжаров в съда: Дойдох да видя Ченалова с белезници

Почернената майка на Въжаров в съда: Дойдох да видя Ченалова с белезници

"Нищо не искам, искам само да я видя на банката в съда с белезници". С тези думи семейството на младия хокеист Кирил Въжаров, убит в дискотека „Соло", чакаха съдия Румяна Ченалова пред съда. Младата надежда на България загина през 2009 г. Като първоинстанционен съдия в наказателното отделение на СГС, Румяна Ченалова оправда подсъдимия Илиян Тодоров, който по-късно избяга, независимо че беше получил осъдителна присъда от ВКС.

Тодоров е в неизвестност и до днес, въпреки че пусна видео съобщения до прокуратурата от чужбина. В Съдебната палата Софийски градски съд трябва да започне заседанието си за постоянната мярка за неотклонение на обвинената в длъжностно и документно престъпление съдия Румяна Ченалова. 

Тя беше обявена за общодържавно издирване и по-късно сама се предаде, след като стана ясно, че е обвиняема в престъпления във връзка с висящо търговско дело между "ОЕТ – Обединени Енергийни търговци" ООД и НЕК ЕАД. Днес прокуратурата внесе обвинителния акт, а 7 съдии от СГС си направиха отвод и отказаха да се произнесат по мярката на доскорошната си колега. 

Сподели:

Коментари (0)

Андрей Гюров: Мисля, че е ясно кой заплашва Георги Кандев

Андрей Гюров: Мисля, че е ясно кой заплашва Георги Кандев

"Попитайте главния секретар на МВР кои са шампионите по купуване на гласове на изминалите избори и отговорът сам ще дойде на мястото си", каза служебният премиер

Денков разигра сценарий за ПП-ДБ: Можем да сме две сили и да гоним 35%

Денков разигра сценарий за ПП-ДБ: Можем да сме две сили и да гоним 35%

Той добави, че "Продължаваме промяната" държи на своя центристки профил и не смята да се ограничава само до десни послания

Живко Тодоров: Оставам в ГЕРБ, оставката от ИК е знак на отговорност за резултатите от вота

Живко Тодоров: Оставам в ГЕРБ, оставката от ИК е знак на отговорност за резултатите от вота

"Да, лична отговорност, все пак някой трябва да я поеме след това, което се случи, така че аз съм направил един акт, който смятам отвътре за правилен и аз винаги съм действал според собствените си убеждения"