24 Юли, 2026

Почина и трети миньор

Почина и трети миньор

 

“Познавам го много добре, съученици сме, не е женен, на 42 години, работи отдавна в тази мина. Много добри момчета са всичките, които пострадаха днес. Хора, които ходят в мината да си изкарват прехраната, а не лентяйстват”, коментира пред БЛИЦ Григор Дуев. 

В същото време репортерка на "Часът на Милен Цветков" постави под въпрос изнесената информация. Тя обясни, че преди броени минути управителят на мина "Ораново" Валери Манов е излязъл пред журналистите и е казал, че засега загинали са само Асен Стойнев от село Полето и Христо Младенов от село Полена.

“Асен беше млад, хубав човек. Работи от дълго време в мината. Като цяло в цялата община мината е единственото място, където се дава работа, а условията на труд са страшни. Това се знае от край време, но институциите мълчат. Щом от толкова време стават злополуки, нещата не са добре”, каза кметът на село Полето Иван Манчев пред БЛИЦ.

 

Сподели:
Тежко ПТП затвори пътя Русе - Бяла, има ранени и загинали

Тежко ПТП затвори пътя Русе - Бяла, има ранени и загинали

Инцидентът е станал малко след 9:30 часа в пътния участък между село Екзарх Йосиф и разклона за Две могили

Божанов за американските самолети: Това не е сделка, а решение, взето под натиск

Божанов за американските самолети: Това не е сделка, а решение, взето под натиск

По думите на депутата Докладът на службите за самолетите цистерни е бил повърхностен и "писан на коляно"

Цветанка Андреева: Радев притесни Брюксел, сега той е сериозният проблем за ЕС

Цветанка Андреева: Радев притесни Брюксел, сега той е сериозният проблем за ЕС

На противоположна позиция беше червеният социолог Кънчо Стойчев, който изцяло защити тезите и позициите на Румен Радев

Коментари (0)