27 Декември, 2025

Погребаха Борислав Манджуков при засилени мерки за сигурност

Погребаха Борислав Манджуков при засилени мерки за сигурност

Убитият бизнесмен Борислав Манджуков бе погребан в четвъртък във Варна при засилени мерки за сигурност.

Още при опелото в Катедралния храм "Св. Успение Богородично" стана ясно, че външни лица няма да бъдат допускани, тъй като церемонията се състоя при плътно затворени врати, пише "Труд".

Охрана на входа на храма пускаше само най-близките да си вземат последно сбогом с Манджуков. Първо бяха допуснати само роднините на убития, а после най-близките му приятели и познати.

Майката на бизнесмена Евгения безутешно плачеше през цялото време и на погребението на сина си, което се състоя по-късно на старите варненски гробища. Там бяха още сестра му Моника, приятелката му Лора, както и родителите на починалата му съпруга Галя, която е положена на метри от гроба на Борислав Манджуков.

Самото погребение бе белязано от инцидент, при който десетина охранители наобиколиха фоторепортер и го принудиха да изтрие кадрите, които е направил. Така и не стана ясно дали са от наета охранителна фирма или са били бодигардове от заведенията на Манджуков.

От общинската фирма "Обреди" съобщиха, че за първи път близки на починал имат изрично желание медии да не бъдат нито информирани, нито допускани до погребение. Общо стотина близки и приятели на бизнесмена го изпратиха в последния му път, но сред тях не се забелязваха политици или общественици.

Сподели:

Коментари (0)

 Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

"Моля ви да уважите тишината и скръбта на семейството ни в този тежък момент. Поклон пред светлата ѝ памет", написа още той

Васил Терзиев: Осигурихме чистотата в 9 района без компромис с обществения интерес

Васил Терзиев: Осигурихме чистотата в 9 района без компромис с обществения интерес

Нашият подход е прагматичен – гледаме ресурс, гледаме риск, гледаме резултат.

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

" Борбата му за свобода завинаги ще е в спомените ни“, написаха от Центъра за либерални стратегии