30 Април, 2026

Политик ще съди Йосиф Сърчаджиев, обявил го за агент на ДС

Политик ще съди Йосиф Сърчаджиев,  обявил го за агент на ДС

Това призна политикът на стената си във Фейсбук. Той е пуснал предупреждение и на личната страница в социалната мрежа на актьора.

"Уважаеми господин Сърчаджиев,

Както ми беше съобщено от приятели, тази вечер, в предаване на Слави Трифонов сте казали, че съм бил "агент на Държавна сигурност".

Тъй като това Ваше твърдение е клевета, настоявам да ми се извините в рамките на същото предаване в следващите дни. Иначе ще бъда принуден да Ви дам под съд. 

Ще пренебрегна лъжата, че съм имал отношение към събирана от Вас подписка по какъвто и да е въпрос.

Петко Симеонов". 

При проверка на сайта на комисията по досиетата името на Симеонов наистина никъде не излиза като агент на комунистическите служби и явно Сърчеджиев е бил подведен, или пък разполага с друга по-секретна информация.

Припирнята между двамата стана повод за оживен дебат между форумци. Някои от тях припомнят на Йосиф Сърчеджиев, че като добър актьор изиграл роли на партизани, ремсисти и нелегални комунисти. Тази му дейност била добре заплащана, а с  изявите си реално помагал на тоталитарния режим да промива мозъци, да налага догмите си. 

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Божидар Божанов увери, че са положили всички усилия

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

ПП и ДБ запазват съюза си, но се разделят в парламента – Асен Василев обяви общо явяване на президентските избори и координирани политики въпреки отделни групи. Напрежение, стратегически разломи и нова политическа конфигурация в десния сектор.

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

На влизане на срещата съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев заяви, че е изключително важно ПП и ДБ да съставят единна парламентарна група, за да противодействат на концентрацията на власт