7 Април, 2026

Мария Пиргова: Нинова създава два центъра на властта в БСП

Мария Пиргова: Нинова създава два центъра на властта в БСП

"Несъвместяването на постовете народен представител и член на Изпълнителното бюро на БСП ще създаде постепенно два центъра на власт в партията", прогнозира политологът Мария Пиргова пред Агенция "Фокус" във връзка с предстоящото заседание на Националния съвет на БСП, на което ще бъде обсъдено заявеното от лидера на партията Корнелия Нинова, че не може да има съвместяване на длъжностите народен представител и член на Изпълнителното бюро на БСП.

"Намеренията на ръководството и лично на лидера на БСП Корнелия Нинова са да раздели Изпълнителното бюро от членовете на парламентарната група, които да не могат да съвместяват пост в партията и членството си в парламента. Има такъв предишен опит в БСП, който лично аз смятам за неудачен", смята Пиргова и допълни, че за един човек е непосилно да контролира две структури.

"Предполагам, че Стефан Данаилов ще остане в парламентарната група и Изпълнителното бюро. Кирил Добрев е заявил отдавна, че ще напусне парламентарната група и ще се установи като организационен секретар. Това са размествания, които могат и да дадат положителни ефекти, но лично аз съм доста скептично настроена", коментира политологът.

Според Пиргова ще стане трудно парламентарната група да се отчита пред Изпълнителното бюро, а то да задава поведението ѝ.

"Самата партийна функция не предполага такова разделяне", коментира Пиргова.

Сподели:

Коментари (0)

Министър Дечев: Има смущаващи данни от т.нар. "архив на Пепи Еврото"

Министър Дечев: Има смущаващи данни от т.нар. "архив на Пепи Еврото"

По неговите думи Теодора Георгиева, отстраненият български европрокурор, е направила голяма грешка, като е отишла при човек като Еврото

Задържаха седмина в Кюстендил, раздавали пари предизборно

Задържаха седмина в Кюстендил, раздавали пари предизборно

Все още се коментира как преди години местен бизнесмен, убит по-късно, раздавал на ромите  по една обувка от завода, на който бил собственик

Проф. Чуков: Ситуацията в Близкия изток е трагична, шансовете за мир за под 30% и намаляват

Проф. Чуков: Ситуацията в Близкия изток е трагична, шансовете за мир за под 30% и намаляват

Според него Техеран искат да ангажират американците с окончателно примирие, което обаче не се харесва на САЩ заради Ормузкия проток