2 Февруари, 2026

Политолог: Партията на Кунева ще бъде компенсирана с висок пост

Политолог: Партията на Кунева ще бъде компенсирана с висок пост

Смени като тези на областните управители са неизбежни, заяви пред БНР политологът Димитър Димитров. Той обаче не смята, че недоволният отново Патриотичен фронт ще постави мнозинството под въпрос. Движение България на гражданите пък вероятно ще получи компенсация в друга област.
Това е нещо като довършителен етап на конструиране на изпълнителната власт. Така че неизбежно да се направят смени. Запазени са няколко места, най-вече Пловдив, Варна, но всъщност запазени областни управители, които са назначавани от служебния кабинет. Колкото до търкания, някак си са неизбежни, тъй като сложната структура на коалицията и токова много участници е нормално не всички очаквания да се реализират, Колкото до "патриотите", не мисля, че ще стигнат до крайни действия, т.е. до опити да се постави под въпрос мнозинството в някои от гласувания. Още повече, че в Народното събрание виждате, че се образуват много различни много шарени мнозинства по различни теми. От това не можем да произведен новина, нито пък да се опитаме да внушим някаква дългосрочна идея в далечен план, че ще се стигне до разпад на мнозинството, въпреки че напрежение ще има.
Оттук нататък ще има много други поводи, в което ДБГ би могло да бъде компенсирано и предполага, че това ще се случи. Така работят сложните коалиции, посочи Димитров.



Сподели:

Коментари (0)

Синя България: 10% от ДДС, генерирано на територията на общината, да остава в нея

Синя България: 10% от ДДС, генерирано на територията на общината, да остава в нея

Това е един от механизмите за истинска борба с корупцията и зависимостите в политиката

Цветанка Андреева: Мотото „битка с олигархията“ е класическо за автократите

Цветанка Андреева: Мотото „битка с олигархията“ е класическо за автократите

Политологът определи политическото поведение на Румен Радев за тревожно - той е без партия и публичен екип, но с амбицията да управлява

След скока на злато и сребро: България внася монети за над 70 млн. евро от Естония

След скока на злато и сребро: България внася монети за над 70 млн. евро от Естония

Монетите са втората по-важност „стока“, която България импортира от прибалтийската държава след благородните метали