Държавният глава иска да води евразийска политика
Румен Радев е по-балансиран президент от Георги Първанов. От анкетите се вижда, че хората са станали безразлични към него, въпреки активността му. Радев се е поставил срещу корумпираните елити и е влязъл в ролята на народен трибун, който заема партизански позиции". Това заяви пред БНТ политологът Стойчо Стоев.
"Държавният глава трябва да се изкаже ясно за позицията си към Русия, както Росен Плевнелиев и загуби доверие заради тезите си. Радев в момента се изявява като алтернатива на ГЕРБ и заем партийна позиция, като иззема претенцията на Корнелия Нинова да бъде основна опозиция на властта. С ветата си показва, че иска да участва в изпълнителната власт. Като използва много активно правомощията които има, заявява, че е алтернатива на управляващите. В българската политическа система има ново разделение. Румен Радев води проруска политика, докато ГЕРБ се стреми да предлага проевропейско управление. По този начин президентът обаче поставя в тежка ситуация БСП, тъй като виждаме как Сергей Станишев иска проевропейско развитие на европейците, докато Корнелия Нинова тегли в обратната посока. Предстои да наблюдаваме много по-евразийски партии, които ще споделят тезите на държавния глава. Не мисля обаче, че БСП ще е сред тях", каза още политологът.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние