Ако стоим и безучастно гледаме, наистина ще стигнем до момент, в който само купените гласове ще определят изборните резултати. Затова с надежда гледам на усилията на МВР да направи всичко възможно, за да може доколкото е възможно да потисне, ако не друго, поне тенденцията практиките да се разширяват. Това заяви в предаването "12+3" политологът Димитър Димитров.
ДПС ще се представи най-вероятно в границите на резултата, който се очакваше на предишните предсрочни избори, около половин милион гласа, което ще бъде някакво надграждане. ГЕРБ ще бъде първа политическа сила. Ще бъде, според мен, и отчетливо първа в съотношение или на отстояние от втората партия с 2 към 1 например, гласове от порядъка на 1,2 – 1,3 млн. Не съм съвсем сигурен за това какъв резултат може да постигне социалистическата партия, но всяко число над 600 хил. гласа ще може да се счита за успех на листите и кандидатите.
По думите му, подкрепата за Реформаторския блок, АБВ, Патриотичния фронт, "България без цензура", "Атака" ще има голямо значение за това, как ще изглежда съставът на следващия парламент. Бих се учудил, ако и четирите листи преминат, каза политологът. Според него най-вероятно ще преминат само 2 от тях.
Ако изключим няколко изненадващи регистрации в ДПС, имам предвид бившия министър на финансите и началника на армията, останалото е в един доста рутинен порядък. Вярно, че не всички листи са регистрирани. Могат да се появят някакви изненади, но не вярвам те да бъдат толкова драматични, че да имат първостепенно значение, коментира още Димитър Димитров.
Още от България
Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС
„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.
Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна
Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума
Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор
„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“