Политолози: Радан Кънев ще бъде вътрешна опозиция в РБ и ще продължи да се дистанцира от ГЕРБ
"Участието на АБВ в правителство е изненадващо", коментираха политолозите Първан Симеонов и Юлий Павлов.
"АБВ е ретроградна формация и съм изненадан, че РБ включиха тях и ПФ, но не предварително изключиха от преговорите, все пак реформиращата се БСП", коментира Павлов.
"Правителството ще бъде дясноцентристко, с щипка социалност в лицето на АБВ", коментира Първан Симеонов.
"В политически план преговорите бяха водени изцяло на базата на политическата целесъобразност. Борисов успя да изземе инициативата, но в същото време ръцете на ГЕРБ и на РБ бяха извивани от потенциалните им партньори, те бяха принудени да приемат ключови изисквания на ПФ", коментира Симеонов.
"Патриотичният фронт е ключов, защото ако той се оттегли, подкрепата на АБВ не е достатъчна за мнозинство", смята Юлий Павлов.
"Всички осем партии в НС се страхуват да управляват и се страхуват от избори, страх ги е от тежките икономически решения и това, вероятно, ще запази правителството поне за две години. Няма логична причина да очакваме пълен мандат", заяви Симеонов.
"Радан Кънев ще продължи да се държи дистанцирано спрямо ГЕРБ и ще играе ролята на вътрешна опозиция в Реформаторския блок. Това е разликата между позицията "бих станал министър" и бих станал министър-председател след десет години", коментираха двамата.
Още от България
България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово
В учението участват сили и средства от Военновъздушните сили на България, Австрия, Белгия, Словакия, Словения, Сърбия, Унгария и Швейцария
Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце
Има условия и за градушки. Максималните температури - между 25° и 30°, в София - около 26°.
Зеленски призна колко често плаче
"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент