12 Януари, 2026

Полицаи плашат със смърт набедени за взрива пред “Евророма”

Полицаи плашат със смърт набедени за взрива пред “Евророма”

По думите й националистите са подложени на тежък психологически натиск от страна на разследващите, с цел да направят самопризнания за взривената бомба, причинила смъртта на 59-годишния Малин Илиев.

Николай Йовев е подлаган на психоатаки и докато пътувал с полицейски автомобил за разпит в София. Умишлено той е превозван с друг арестант от цигански произход. Освен това, непрекъснато му се „натяквало", че жертвата е циганин, като в килията му настанявали провинили се неинтегрирани наши сънародници.

Аделина обясни, че за целия този натиск близките на момчетата ще уведомят чрез жалба МВР и правораздавателните институции.

Вече половин година Николай Йовев, Стоян Ставрев, Васил Георгиев и Александър Ангов са задържани, а делото не може да влезе в съда, заради продължаващо разследване.

Първоначалното обвинение срещу тях беше по член 333 от Наказателния кодекс (Повреждане или унищожаване на сграда, инвентар, стоки, земеделски или други произведения, гора, машини, рудник или друго имущество със значителна стойност), което предвижда от 3 до 10 години затвор.

Дни след като Малин Илиев издъхна стана ясно обаче, че прокуратурата ще го измени в по-тежко, не само заради смъртния случай, но и поради събраните нови доказателства. Какви са те обаче останаха загадка.

Не стана ясно и защо утежняването на обвинението се забави с месеци, след като „още през лятото са били на лице тези нови доказателства." Към момента момчетата са обвинени по член 116 от НК, който се наказва с лишаване от свобода от десет до двадесет години.

Припомняме, две седмици след експлозията беше създаден комитет за защита на арестуваните за бомбата. Участниците в комитета са убедени в тяхната невинност.

 

Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев към Борисов: Никой не е плащал на протестиращите, свалиха ви хората

Ивайло Мирчев към Борисов: Никой не е плащал на протестиращите, свалиха ви хората

Това правителство, с което Борисов се гордее и нарича „най-доброто“, беше абсолютно подчинено на Пеевски, казва опозиционният лидер

Същинска зима завладя страната: Градусите паднаха до -22,5°

Същинска зима завладя страната: Градусите паднаха до -22,5°

От Националния институт по метеорология и хидрология обявиха жълт код за ниски температури в почти цяла България за днес

Нов скандал с ПП заради 6-процентната "такса корупция" - кметове и съветници опровергават Асен Василев

Нов скандал с ПП заради 6-процентната "такса корупция" - кметове и съветници опровергават Асен Василев

"Категорично заявяваме: исканията за т.нар. "6%" не са мит и не са внушение. Става дума за конкретен процент от стойността на обществени поръчки, който следва да бъде осигурен чрез фирмите, под формата на "доброволно дарение", консултантски ангажименти или други заобиколни механизми.“