22 Март, 2026

Полицаите плашат с протести до дупка, мълчат за репресиите при Йовчев и Орешарски

Полицаите плашат с протести до дупка, мълчат за репресиите при Йовчев и Орешарски

Продължават протестите на петте синдикални организации в МВР. Недоволството им е срещу предвидената пенсионна реформа и условията, при които работят, информира Нова ТВ.

Те настояват за фиксирана възраст за пенсия - 50 години, с 3-годишен гратисен период, както и за възстановяване на всички нива на допълнителните възнаграждения за нощен и специфичен труд.

Социалното министерство иска възрастта да е 52 г. и 10 месеца, без гратисен период, както и да расте до 55 години. 

Днес предстои изграждането на символичен палатков лагер пред сградата на парламента.

Докато бранят неистово правата си, полицаите продължават да мълчат за издевателствата над гражданите по времето на Цветлин Йовчев и управлението на Орешарски. Тогава в продължение на месеци работеха извънредно, а столицата бяха превърнали в затвор с ограждения. Стотици бяха битите и малтретирани граждани без основание, но МВР отказа да разследва злоупотребилите с власт. Днес същите бабаите искат разбиране от обществото и имат претенции за високи заплати и ранно пенсиониране. Какъв е продуктът от тяхната работа - обществото обаче не вижда - битовата престъпност расте, няма разкриваемост на тежките престъпления, хора от МВР непрекъснато се осветяват като част от престъпни групировки. Навярно вътрешния министър Бъчварова има основание да смята, че стачката на полицаите има и политически нюанс. Но това съвсем не е изненадващо, защото новото правителство не потърси никаква отговорност за репресиите  срещу гражданите от хора с униформи.

Сподели:

Коментари (0)

МВР и МЗХ се натъкнаха на склад в Хасково със стотици тонове храна с неясен произход

МВР и МЗХ се натъкнаха на склад в Хасково със стотици тонове храна с неясен произход

"Продуктите не са били съхранявани при нормални условия и вероятно са били връщани от магазини",заяви служебният министър Иван Христанов

Николай Нанков: МРРБ иска да превърне темата за общинските проекти в предизборно оръжие

Николай Нанков: МРРБ иска да превърне темата за общинските проекти в предизборно оръжие

Картите, които МРРБ пуска, не са коректни - когато обявяваш процент на изпълнение община по община, трябва да го съотнесеш към общия й лимит, иначе изкривяваш картината, посочва политикът от ГЕРБ

Лидерът на “СИЯНИЕ” Николай Попов с първа предизборна среща 

Лидерът на “СИЯНИЕ” Николай Попов с първа предизборна среща 

Мъчителите на животни са потенциални и бъдещи мъчители и убийци на хора, предупреждава  политикът от най-нестандартната предизборна коалиция