Вицепремиерът Маргарита Попова, която днес трябва да направи равносметка на свършеното през изминалите четири години, бе изключително критична към това, което се случва в България. Повод за острата й реакция бе скандалът около СМС-а, изпратен до премиера Бойко Борисов и последвалата криза във ВСС.
Докога нацията ще се занимава със SMS-и, попита видимо ядосана Попова. С това ли трябва да се занимава цялата нация. Какви SMS-и писали, на кого ги писали. Трябва да сме малко по-интелигентни, не можем да се занимаваме с такива неща, подчерта вицепрезидентът.
Попова е категорична, че трябва да търсим първопричината за това, че днес нацията е разделена, разделено е общество, разделен е ВСС, и настоя да се спре с разделението, което ще ни погуби като народ и държава.
Да се спре с разяждащата омраза и това разяждащо разделение, иска тя. Разделението разяждат всяка инициатива. Да намерим корените на злото. Стига с това разединение, призова Маргарита Попова.
Тя предупреди, че няма как съдии и прокурори да работят в интереса на народа, ако се мразят. А разделението било най-големият грях, който допуснали политиците.
Дали обаче в това число Маргарита Попова включва и себе си - не стана ясно от критичното слово, което произнесе. А със сигурност като вицепрезидент тя също носи отговорност за състоянието, в което се намира нашата държава и нация, както и за скандалите, които не спират да се вихрят в съдебната система, към която общественото доверие е достигнало до дъното.
Още от България
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това
"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство
"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"
Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия
Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия