Посланикът на Турция Сюлейман Гьокче присъства на молитва за толерантност в пловдивската Джумая джамия. Преди нея дипломатът пи кафе в сградата на молитвения дом заедно с представители на управата на община Пловдив и на други изповедания.
В неформалната среща участваха и главният мюфтия Мустафа Хаджи, както и районни мюфтии от цяла Южна България.
Гьокче категорично отказа да отговори на въпроси, свързани със забраната на Турция спрямо Ахмед Доган и Делян Пеевски да посещават страната.
"Поздравявам Пловдив като европейска столица на културата. Молитвата за толерантност е във връзка с тъжните събития от преди 2 години, когато Джумая джамия бе нападната", подчерта дипломатът.
На 14 февруари 2014 стъклата на молитвения дом бяха изпотрошени от хулигани, които участваха в протест срещу предаването на Куршум джамия в Карлово на Главно мюфтийство.
Още от България
Делян Пеевски се срещна с турския министър на външните работи Хакан Фидан
На срещата са обсъдени взаимоотношенията на добросъседство и сътрудничество между двете страни
Управляващите с наглия рефрен на Путин: В Европа е причината за войната в Украйна
„Не оправдавам Путин и не казвам, че агресията срещу Украйна може да бъде оправдана. Но тя можеше да бъде избегната", шикалкави Кутев
Според Йотова няма риск за отношенията ни с Украйна заради спирането на военната помощ
„Няма как да се даде нещо, което го нямаме или което не е достатъчно, защото за мен на първо място е важно да осигурим собствената си национална сигурност“