24 Януари, 2026

Последен компромис от превозвачите - блокада на границата няма да има

Последен компромис от превозвачите -  блокада на границата няма да има

Блокада на границата няма да има. Това каза министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски по време на брифинг, след срещата с представители на протестиращите превозвачи, съобщи Фокус.

Той изрази благодарност от страна на министър-председателя Бойко Борисов към всички асоциации на превозвачите.

„Блокада на границата няма да има, но за последен път се прави този компромис от страна на превозвачите", каза той.

Министър Московски посочи, че ще има декларация.

По думите му, тя ще съдържа призив към Гърция, ако от сега нататък се допусне блокиране на границата абсолютно целият бизнес и всички български браншове съответно ще блокират и те границата,така че по максимален начин да бъде реципрочно отговорено на тези гръцки действия.

Министър Московски посочи, че към настоящия момент се е постигнал компромис.

Сподели:

Коментари (0)

Почина бизнесменът Стефко Колев, представител на "Пума"

Почина бизнесменът Стефко Колев, представител на "Пума"

Той е първият отвлечен  бизнесмен у нас. На 20 септември 2001 г. бизнесменът бе похитен и върнат, след като близките му платиха откуп от 1 млн. лева.

ПП има три условия, за да отиде на избори в коалиция с ДБ

ПП има три условия, за да отиде на избори в коалиция с ДБ

В мотивите си Националният съвет заявява, че страната се намира в преломен политически момент преди предстоящите предсрочни избори и подчертава правото на гражданите свободно да определят бъдещето на България

Гаджев: Предизборната кампания на ГЕРБ ще е с ясен план и без език на омраза

Гаджев: Предизборната кампания на ГЕРБ ще е с ясен план и без език на омраза

От партията казват, че сформирането на редовно правителство няма да бъде по-лесно от досегашното. Според нея ключово значение ще има резултатът на „Възраждане“.