11 Февруари, 2026

Повдигнаха обвинение на побойника, удрял френски фотограф в София

Повдигнаха обвинение на побойника, удрял френски фотограф в София

Емил Костов се казва шофьорът на Ауди А 6, който наби френския фотограф Пиер Марсов София заради засичане. Бабаитът е привлечен като обвиняем за това, че по хулигански подбуди, е причинил на чуждия гражданин лека телесна повреда, съобщават от Софийската районна прокуратура.

Костов е обвинен за това, че на 15.06.2016 г., около 11.20 часа, в гр. София, ул. „Марин Дринов“ 28, чрез нанасяне на удар с юмрук в областта на лицето, е причинил на пострадалия лека телесна повреда, като деянието е извършено по хулигански подбуди - престъпление по чл. 131, ал. 1, т. 12, пр. 1, вр. чл.130, ал. 1 НК, за което се предвижда наказание лишаване от свобода до 3 години, поясняват от държавното обвинение.

Костов може би ще се размине с такава присъда, защото от съобщението става ясно още, че не е осъждан към момента и спрямо него не се водят други неприключили наказателни производства. От прокурор му е определена мярка за неотклонение „парична гаранция“ 500 лв.

Състоянието на Пиер е без променя, продължава да е под лекарско наблюдение. 

"Ударите са нанасяни в главата. Притесняваме се да няма проблеми със състоянието му в бъдеще. По телефона той ми каза само, че е бил бит и ме извика да му помогна. Зная, че всичко е започнало при ляв завой на „Ботевградско шосе”, разказа пред Нова ТВ приятелката на французина Боряна.

Сподели:

Коментари (0)

Радев дава оценка на президента: Йотова направи оптималния избор за служебен премиер

Радев дава оценка на президента: Йотова направи оптималния избор за служебен премиер

"Междувременно в последните си часове кабинетът Борисов-Пеевски хариза една четвърт от пътническите превози на държавната железница на частна компания", твърди той

Станкушев: Гюров е бивша номенклатура, но е с висок ценз и познава чужбина

Станкушев: Гюров е бивша номенклатура, но е с висок ценз и познава чужбина

Не може да се каже, че е лош  избор в този, както го определи журналистът, много съдбовен и труден за България момент

Президентът наложи вето върху промените, ограничаващи броя избирателни секции извън ЕС

Президентът наложи вето върху промените, ограничаващи броя избирателни секции извън ЕС

Според приетите текстове е въведена горна граница от 20 секции, които могат да бъдат образувани извън територията на дипломатическото и консулското представителство, независимо от броя на подадените заявления