5 Февруари, 2026

Повдигнаха обвинения на шофьора убиец на Цариградско

Повдигнаха обвинения на шофьора убиец на Цариградско

 

На таксиджията Михаил Куртев е повдигнато обвинение за това, че на 10 юли 2013 г., в гр. София, на бул. „Цариградско шосе", при управление на лек автомобил „Хюндай" е нарушил правилата за движение по пътищата.

При катастрофата загина млада жена - Станислава Асенова, едно дете е в кома, а останалите блъснати са тежко пострадали.

По случая вече е започнато досъдебно производство под ръководството на Софийска градска прокуратура (СГП).

От КАТ коментират, че Куртев се е движил с несъобразена скорост, загубил е контрол над автомобила и е излязъл в дясно от пътното платно, при което е предизвикал пътнотранспортно произшествие с 12 пешеходци. По непредпазливост е причинил смъртта на Станислава Асенова и средни телесни повреди на повече от едно лице. Престъплението е извършено в пияно състояние - Куртев е управлявал автомобила с концентрация на алкохол в кръвта си 1,89 на хиляда.

Деянието представлява особено тежък случай.

За извършеното от Михаил Куртев престъпление се предвижда наказание лишаване от свобода от 5 г. до 15 г.

През 1998 г., Куртев е бил признат за виновен, за това че е управлявал моторно превозно средство (МПС) с концентрация на алкохол в кръвта си от 2 промила и му е наложено административно наказание - глоба.

Спрямо Михаил Куртев е постановено задържане до 72 часа и СГП ще внесе искане за вземане на най-тежката мярка за неотклонение „Задържане под стража".

Сподели:

Коментари (0)

Закопчаха бургазлия, произвеждал синтетична дрога на тавана си

Закопчаха бургазлия, произвеждал синтетична дрога на тавана си

Полицаи иззеха множество наркотици от таванското помещение на жител на Бургас, превърнато в лаборатория за производство на синтетична дрога

ОИСР с актуално икономическо проучване за България

ОИСР с актуално икономическо проучване за България

Проучването анализира икономическото състояние на България в контекста на глобалните и вътрешните предизвикателства. Отделна глава разглежда въпроси, свързани с ниската производителност и слабите частни инвестиции.

2-ма задържани в с. Царевец 10 години са изтезавали животни за продажба на клипове

2-ма задържани в с. Царевец 10 години са изтезавали животни за продажба на клипове

Срещу Детелин Аврамов и Анита Вачкова са повдигнати обвинения за убийство на животни по особено мъчителен начин, както и за разпространение на порнографски материали