Има пострадал човек при пожара избухнал във варненската джамия, съобщиха от Пожарна безопасност и защита на населението – Варна.
Рано тази сутрин на телефон 112 е получен сигнал за пожар във варненската джамия. Веднага са се отзовали три противопожарни екипа.
Оказало се е, че гори вътрешната част на храма. Наложило се е пожарникарите да разбиват вратите, за да започнат гасенето. След като са влезли в джамията са намерили човек в безпомощно състояние и веднага е била извикана линейка на Бърза помощ.
пазачът на джамията е настанен в болница в критично сътояние.
От външната фасада на джамията няма никакви щети от пожара. Щетите са само във вътрешната част.
Към момента пожарът е локализиран и почти изгасен.
Още от България
Прогресивна България предлага рекорден дефицит, сравним с този при управлението на Жан Виденов
С този бюджет управляващите ни казаха: реформите се отлагат, а натоварването върху бизнеса се увеличава
Сачева: Държавният дълг расте с 13 млрд евро - ако този бюджет е оздравителен, как изглежда болестта?
Дългът расте експлозивно, а няма нито една сериозна структурна мярка за растеж на икономиката
Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП
"Това е първият регистър за човешко съгласие какво може изкуственият интелект да използва от нашата идентичност и какво не", разказа българският евродепутат от Европейската народна партия