29 Юли, 2026

Пожарникарите излизат на протест

Пожарникарите излизат на протест

Днес е предвиден протест на пожарникарите против планираните съкращения на незаетите щатове в МВР, сред които 292 места в Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението".

"За нас е важно всеки щат да остане в пожарната и на този щат да се назначи човек". Това каза Любомир Еленков, президент на синдикат "Огнеборец" пред Нова тв.

„Нито един пожарникар и полицай не е съкратен от Министерство на вътрешните работи”. Уточнението направи министър Веселин Вучков през седмицата.

Според него планираното редуциране се дължи на изискване на правилника, според което щатът на вътрешното министерство трябва да е 49 500 души, а разпределеният щат е над 50 000 служители. Протестът е насрочен за 12 часа в градинката пред МВР.

Сподели:
Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“

Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“

"Може би защото Радев се чувства най-комфортно сред хора, които отразяват неговия образ и потвърждават централната му роля", казва той

След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за  живота ѝ

След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за живота ѝ

Предстои да му бъде повдигнато обвинение за опит за убийство с особена жестокост и по особено мъчителен за жертвата начин

Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин

Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин

Катерът на "Гранична полиция" е направил общо 20 курса за превозването им

Коментари (0)