Голям брой полицаи се намират в района около парламента, вече има поставени заградили освен около сградата на НС и край булеварда.
Протестиращите към този момент са малко, но продължават да прииждат хора.
Очаква се днешният протест да се радикализира, с което гражданите искат да покажат на народните избраници, че не са се отказали от крайната си цел – оставка на кабинета, разпускане на парламента и предсрочни избори.
В моменти пристигат народните представители. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов обеща депутатите му да се регистрират днес.
Малко след 9 часа стана ясно, че има кворум и ще има редовно пленарно заседание.
Един от акцентите му е свързани с имунитета на Волен Сидеров. Вчера стана ясно, че от Атака ще поставят въпроса за обсъждането на този казус. Вчера дори се заканиха, че може да дадат амблок имунитетите си.
Още от България
Консулът в Чикаго: България не придоби една сграда и един архив, съхрани една мечта
В архивите на д-р Иван Гаджев, се съхраняват безценни документи, снимки, писма и свидетелства, които по безспорен начин разказват историята на българската емиграция от географската област Македония в Съединените щати през първата половина на XX век
Петрова към иранския външен министър: Американските самолети в "Безмер" не означават промяна в подхода на България към Иран
"Изключено е от територията на България да се осъществяват каквито и да било преки военни действия, свързани с конфликта в Близкия изток"
В Сърбия! Демократичният съюз на българите осъди нападките срещу представител на нашата общност
От организацията определят публикациите като „злонамерена компроматна война“, за която посочват като инициатор сръбския депутат и член на ръководството на управляващата Сръбска прогресивна партия Небойша Бакарец