Огнян Минчев: Бандити с "бели якички" ни грабят, а платените им PR-и пускат вицове за разсейване
„Безсрамната версия за изнесени със самолет тон и половина пари показва - на първо място - наглото самодоволство на облечените с богатство и власт престъпници, които са уверени, че могат да се подиграват с населението на страната разказвайки му и най-абсурдните небивалици. На второ място, легендата за изнесените 200 и кусур милиона показва лековерието, с което всички ние приемаме и тиражираме подобни басни.” Този коментар написа на стената си във Фейсбук политологът Огнян Минчев.
„Далеч съм от мисълта, че такива - и по-големи суми - не са отмъкнати по различен начин от дейците на корпоративно-търговската измама. Но нека не забравяме, че това са все пак бандити с "бели якички"... Докато те грабят целокупното население на страната, платените им PR-и пускат вицове за отвличане на вниманието. На времето така ме ограбиха на гарата в Будапеща. Докато един местен тарикат се преструваше на полицай и проверяваше портфейла ми за "незаконно обменени пари", един друг мина покрай мен и ми вика - "Господине, откъде тръгва влака за Балатон..." Моята секунда невнимание към портфейла ми в ръцете на "полицая" ми струваше 500 долара... А сега един вика - "Съграждани, откъде излетя самолета с парите...", докато водещите бандити доограбват нашите 3,5 - или повече - милиарда... С бели ръкавици, разбира се... Помните ли двете царски юпита, които ни измъкнаха милиарди със SWAP-а на външния дълг от долари в евро - две седмици преди да падне долара с една трета от стойността си? Е, за такива, и за по-съвършени технологии става дума и днес... Няма влак за Балатон - гледайте внимателно нашия общ портфейл в ръцете на "полицая"!”
Още от България
Прогресивна България предлага рекорден дефицит, сравним с този при управлението на Жан Виденов
С този бюджет управляващите ни казаха: реформите се отлагат, а натоварването върху бизнеса се увеличава
Сачева: Държавният дълг расте с 13 млрд евро - ако този бюджет е оздравителен, как изглежда болестта?
Дългът расте експлозивно, а няма нито една сериозна структурна мярка за растеж на икономиката
Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП
"Това е първият регистър за човешко съгласие какво може изкуственият интелект да използва от нашата идентичност и какво не", разказа българският евродепутат от Европейската народна партия